Вікнина

У червні 1906 року місцеві селяни відмовилися працювати на поміщика, вимагаючи підвищення плати. За участь у цьому виступі шість чоловік було засуджено до тюремного ув’язнення. Восени відбулося ще два селянські заворушення. На початку березня 1918 року в селі встановлено Радянську владу і обрано Раду селянських депутатів. 1924 року у Вікнині організовано сільськогосподарське кооперативне товариство «Добробут».

Станом на 17.12.1926 р. у Вікнинській сільській раді (входила до складу Тернівського району Уманського округу) нараховувалося 661 господарство. Кількість населення - 2 597 осіб. За національним складом: 2 574 українців, 8 євреїв, 7 поляків, 3 росіян та 5 представників інших національностей.

На фронтах Другої світової війни воювали понад 300 жителів села, 162 з них загинули, 85 — відзначені нагородами, серед них орденом Леніна — С. Т. Праштика. У селі встановлено пам’ятник 27 полеглим воїнам-визволителям Вікнини та обеліск на честь загиблих односельців.

05.02.1965 Указом Президії Верховної Ради Української РСР передано Вікнинську сільраду Бершадського району Вінницької області до складу Гайворонського району Кіровоградської області.