Кіровоградська область

Бугове

На схилі правого берега Південного Бугу розташоване село Бугове. Дата заснування невідома. Спочатку це був присілок с. Казавчин, що іменувався Юзефполем. За адміністративним поділом з 1797 р. до 1923р. цей населений пункт відносився до Балтського повіту Подільської губернії.

Коли у 30-х роках ХІХ століття Казавчин став військовим поселенням, с. Юзефпіль за наказом військового керівництва було зруйноване. І тільки після ліквідації військового поселення у 1866 році деякі жителі Юзефполя повернулись до своїх місць проживання.

У 1905 р. тут проживало 727 осіб. Діяли 4 водяні млини. Село належало казні.

З 1936 року впродовж більше двох десятиліть у селі існувала капела бандуристів із 18 осіб, яка була дуже популярна на Одещині та Кіровоградщині.

Через село пролягає автошлях Умань-Балта. Бугове і Хащувате сполучає сучасний міст через р. Південний Буг.