Фото без опису

ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ ТУРИСТИЧНІ МАГНІТИ
КАЗАВЧИН ФЕСТ GOODoK_FEST

На південному сході Подільської височини, серед лісостепу, розташована Гайворонщина. Блакитною стрічкою її перетинає річка Південний Буг, яка несе свої води до Чорного моря. На мальовничих берегах  з весни і до пізньої осені квітує та буяє різнотрав’я. Радісно виспівує дзвінких пісень птаство у кучерявих верболозах. 

Та не тільки чудовими краєвидами приваблює туристів Гайворонщина, а й чудовими пам’ятками культури та історії.    

В ході археологічних розкопок у 50-90 роках ХХ ст. виявлено поселення Трипільської та Черняхівської культур.

Також є 18 курганів, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

А хто цікавиться добою козацтва, то може розширити свій світогляд, побувавши біля Байдової криниці в с. Берестягах, біля Чумацького хреста – в с. Бугове, в Козачому Яру, звідки в 1674 році знаменитий  запорозький отаман Іван Сірко писав листа до московського царя «із-под Козавчина над Бугом». Тут же, навпроти, –  брід, через який, можливо, переправлялося козацьке військо. Характерно, що на лівому березі річки простягається інший яр, прозваний «Вовчим». Припускають, що така назва пов’язана з іншим прізвиськом Сірка – «Вовк», адже в давнину вовків називали «Сірками». На місці цих історичних подій щорічно проводиться фестиваль Казавчин фест.

Далеко за межами громади й області відома гідрологічна пам’ятка «Іванкова криниця» – завдяки воді з цілющими властивостями. Про це дивовижне джерело – криничку, розташоване на околиці с. Покровське, збереглася чимала кількість переказів і легенд. А в с. Бандурове туристи можуть помилуватись  орнітологічним заказником «Бандурівські ставки».

 Із поміж 12 архітектурних пам′яток Гайворонщини є культова споруда з більш як столітньою історією – Хрестовоздвиженська церква у с. Солгутове. В с. Соломії зберігся водяний млин, який був збудований у 1908 році.

На Заводській площі м. Гайворона встановлено пам′ятний технічний знак, що уособлює єдиний в Україні вузькоколійний паровоз – «МТ-202». Щороку, з туристичною метою, курсує вузькоколійкою невеличкий потяг - паровоз ГЗ-280 із кількома вагонами. Також у 2021 році започатковано проведення фестивалю «GoodoK_FEST».

Незабутні враження залишаться, безперечно, й опісля відвідин комунального закладу «Гайворонський краєзнавчий музей», де милують око високопрофесійні роботи Заслуженого майстра народної творчості України Г. Г. Пилипишена. Також велике зацікавлення викликає виставкова зала  художника М. Ф. Жидельова та народознавча кімната.

Гайворонщина варта того, щоб глибше дізнаватись про неї, про її історію, культуру, народні звичаї та традиції. То ж запрошуємо усіх бажаючих відвідати наш край!