Перші згадки про створення села датуються 1771 роком.

У шістдесятих роках XIV століття населений пункт входив до складу Великого князівства Литовського. За сорок кілометрів від села Солгутового проходив Кучмацький шлях по якому перевозили сіль чумаки. Більше тридцяти нападів здійснили татари на даний шлях у XV столітті на Поділлі.

З 1569 року дана територія була під владою Речі Посполитої за умовами Люблінської унії

З 1672 року село Солгутове було під владою Османської імперії

З 1698 року населений пункт був під владою Речі Посполитої

З 1774 року село Солгутове було під владою Османської імперії

З 1794 року село Солгутове під владою Російської імперії

1780 ріку куплено хутір, що знаходився на солгутівських полях, який належав до Бершадського замку Польського керівництва, управителем якого був Михайло Сохачевський.

Великих втрат зазнало село в період Голодомору 1932—1933 років, збереглися документальні свідчення очевидців.

У 1941 році німці окупували село. Активно діяв партизанський рух на Прибужжі. Під час руху загинуло понад 300 солгутівців.