Дослідники вважають, що село виникло у XVIII столітті.

Назва населеного пункту походить від «мощеної (обкладеної каменем) криниці», Викопана вона була за вказівкою власника села графа Потоцького.

У XIX ст. село перейшло у власність А.Лопушанського, а від нього до польського поміщика Рудницького.

о закріпачив.

Понад 300 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні, 117 — загинуло. 9 травня 1954 р. споруджено пам'ятник полеглим воїнам, що визволяли Мощене від фашистських загарбників.

Тривалий час Мощене і сусіднє с. Тополі були об'єднані в одну територіальну громаду. Центральна садиба колгоспу ім. Крупської знаходилася у с. Мощене. Під час проведення земельної реформи збанкрутувало місцеве колективне сільгосппідприємство «Маяк». Поля тепер обробляють ТОВ «Інвестагросервіс», ТОВ «Гарт», 6 фермерів, 71 одноосібник.

На даний час у селі функціонує навчально — виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад» с. Мощене, Будинок культури, бібліотека, відділення поштового зв'язку, ФАП, заклади торгівлі.