Долинівка

За переказами населений пункт утворився на початку XVIII століття. У цій місцині було багато вільної землі і її власник граф Потоцький оголосив, що бажаючі тут поселитися будуть користуватися нею на пільгових умовах. Люди почали обживатися і з часом утворилося невелике поселення, якому дали назву «Хащуватські хутори». У XIX столітті змінився власник села, який дав назву поселенню на Поліампіль.

Бурхливі події прокотились у XX столітті. Це — громадянська війна, встановлення радянської влади, розподіл поміщицької землі між селянами, заміна політики воєнного комунізму на нову економічну політику (НЕП), колективізація, голодомор 1932—1933 років, репресії. У 1929 році селу дають нову назву Будьонівка — на честь червоного командарма — Будьонного.

За роки незалежності на базі колишнього колективного господарства утворено ТОВ «Долинівка», яке очолює Вадим Хоменко. Функціонують фермерські господарства, працюють одноосібники. Перевагу віддають вирощуванню зернових культур, соняшнику, кукурудзи, цукрових буряків та ін.

У селі діє загальноосвітня школа, дитячий садок, відділення зв'язку, фельдшерсько-акушерський пункт, Будинок культури, бібліотека, торговельні заклади.