Перша згадка про с. Червоне датована 1895 роком. До 1934 року село мало назву Темне. Назва його пішла за однією версією від того, що навкруги були густі темні ліси, а за іншою легендою від того, що першим його поселенцем був сліпий (темний) козак, який грав на цимбалах і мав прізвище Цимбал.

У 1918 році створено ревком на чолі з І.Г Кубком. В серпні 1921 р. організовано трудову сільськогосподарську спілку «Хлібороб». Під час колективізації створено 3 колгоспи. У 1939 році вони були учасниками Всесоюзної сільськогосподарської виставки.

Під час організованого радянською владою Голодомору 1932—1933 років померло щонайменше 218 жителів села.

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 245 жителів села, 183 з них загинули. 185 нагороджені орденами і медалями. На могилі полеглих воїнів встановлено пам'ятник.

5 лютого 1965 року Указом Президії Верховної Ради Української РСР передано Червонянську сільраду Бершадського району Вінницької області до складу Гайворонського району Кіровоградської області.

У XX столітті Червоненській сільраді були підпорядковані невеликі населені пункти Ленінка, Садове, Саське.

У 1981 р. колгосп «Мир» нагороджено Почесною грамотою ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ за досягнення високих результатів у тваринницькій галузі.