Село Хащувате вважається відомим з 1362 року, хоча вочевидь воно набагато давніше.

На той час входило до Великого князівства Литовського і називалось Качучинка. Тут була фортеця та підземні ходи. На початку XV століття перейменоване у Хащувате.

З кінця XVIII до першої половини XX століття мало статус містечка. У 1905 році налічувалося 720 дворів та 4335 душ.

Розбудова села пов'язана з будівництвом мережі вузькоколійок та станції, яка існує досі, найголовнішим вузлом був Гайворон.

З 1923 року село стало районним центром, після чого у 1932-му, якраз перед Голодомором, район приєднали до Грушківського району, оскільки вирішили, що в селі недостатньо професійні кадри для організації серійного вбивства через голод.

У Хащуватому виявлено поклади каоліну. Також Хащувате розташоване в самому центрі району.