Соломія

На мальовничому правому березі Пвденного Бугу притулилось до крутосхилу село Соломія. На підставі археологічних знахідок можна стверджувати, що люди у цій місцині почали селитися ще до нашої ери - в епоху бронзи.

За преказами назва населеного пункту походить віні мені дружини солгутівського поміщика графа Мошинського - Соломії, яка заселяла цю місцину кріпаками із навколишніх сіл.

У 1880 році в селі споруджено кладовищенську церкву на честь Покрови Божої Матері. У 1891 році почала діяти школа грамоти.

На берегах Південного Бугу було три водяні млини, а зберігся двоповерховий кам'яний, вік якого понад сто років.

По війні тривалий час Соломія була бригадним селом Солгутівського колгоспу "Дружба", прейменовано у "Росію".

Сільську раду утворено у 1997 році. Цього ж року Соломія відокремилась від Солгутівського колгоспу.