Комунальний заклад «Гайворонський краєзнавчий музей» Гайворонської міської ради

Відвідуючи Гайворон, не забудьте завітати до Гайворонського краєзнавчого музею, де внаслідок копіткої  праці музейних працівників, дбайливо зберігається, примножується та популяризується скарбниця народної пам’яті. Завдяки їхнім щоденним творчим зусиллям поєднується минуле з сьогоденням нашого чудового, мальовничого Прибужжя.

Гайворонський краєзнавчий музей відчинив свої двері 14 січня 2005 року. Ініціатором його створення була Панченко Любов Григорівна, колишній начальник відділу культури, і створений він був на базі фондів музею історії м. Гайворон.

За роки свого існування краєзнавчий музей став самобутнім центром духовного і культурного життя району, осередком мистецтва і любові, спілкування та творчої співпраці, зі своїми багатофункціональними і специфічними музейними функціями.

Завітавши до музею, можна побачити і архівні документи, і унікальні фотографії, і археологічні знахідки, і предмети побуту, і роботи художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, які розповідають про історію краю та його мешканців.

Музей розміщений у приміщенні комунального закладу «Центр культури і дозвілля» Гайворонської міської ради і має три відділи:

1. Художній за розділами:

-        художньо-меморіальна зала творів професійного художника Миколи Федоровича Жидельова;

-        виставка творів «Краса, відтворена пензлем» самодіяльного художника Миколи Порфировича Яровенка;

-        виставка творів «У барвах виспіваю душу» самодіяльної художниці Наталії Федорівни Шевчук;

2. Історичний відділ за розділами:

-        «Найдавніше минуле нашого краю» (артефакти Трипільської та Черняхівської культур, панорама Трипілля);

-        «Гайворонщина ХVIII – поч. ХХ ст.. (козацтво, Російська імперія, залізниця);

-        «Буремне ХХ ст.» (громадянська війна, Голодомор 1932-1933рр.);

-        «Друга світова війна на території Гайворонщини» (окупація району, визволення, Герої Радянського Союзу);

-        «Радянський період історії»;

-        «Шлях до Незалежності»;

-        Виставка матеріалів про активістів громадського руху на Гайворонщині;

-        «Захисники Батьківщини» (про учасників АТО, ліквідаторів на ЧАЕС, миротворці – інтернаціоналісти);

-        «Візитна картка Гайворонщини»;

3. Народознавчий відділ зберігає унікальні речі, які відтворюють національний колорит жителів краю.