Джерело «Престольне»

У нашій місцевості є багато джерел, одне із них джерело «Престольне» на заході міста.

Про це джерело збереглася легенда, яка передавалась з вуст в уста, від старшого до молодшого, з покоління у покоління. На цьому місці, в давні часи, яничари перерізали всіх людей, які прийшли на Великдень до церкви і спалили церкву. І там де стояла церква, де текла людська кров, почало бити джерело.

В 2012-2013 рр. за ініціативи О. Барабанчука, отамана районного козацького товариства Буго-Гардіївської паланки та О. Павличука, редактора газети «Гайворонський кур'єр», разом з громадською організацією «Гайворонське районне козацьке товариство» учні місцевої школи взяли участь у проєкті «Кожна краплина має значення» і виграли грант Програми розвитку ООН.

За грантові кошти було зведено капличку навколо джерела, збудовано купальню та облаштовано територію.

#МандруйГайворонщиною