Народний музей-виставка творів Заслуженого майстра народної творчості України Григорія Григоровича Пилипишена

  • 174

Візитівкою нашого Прибузького краю є унікальний народний музей-виставка одного автора – митця – самородка Григорія Пилипишена.

Талановитий різьбяр народився у мальовничому селі Солгутове у 1940 році. Там зростав і насолоджувався  неповторною красою природи, купався у її гармонії, виколисував даний Богом талант. Ще зі шкільної лави над усе любив малювати: щойно брав олівець у руку, як виливав на папір приховану в серці дивовижу.

В житті не все збувається так, як мріялось в дитинстві.  Після школи замість того, щоб вдосконалюватися як художник, пішов працювати. Потім – служба в армії, робота у далекому Сибіру, де мав свою художню майстерню та колектив однодумців. Оформлював куточки флори і фауни, писав картини, вивчив ази таксидермії і тим самим здобув неоціненний досвід роботи художника. Відтоді чітко усвідомив: це - його покликання, джерело для розуму і душі.

Хоч не вчився у художніх школах, не закінчував інститутів, усе ж уміло відтворює побачене навкруги.  Живописні картини, опудала птахів і звірів, художні меблі, цікаві різьблені скульптури з філософським змістом  (серед них - лісові звірі, кумедні персонажі та інше) раз по раз оживають у руках майстра. Він красномовно створює свої шедеври, які приходять у снах, зустрічаються в природі, виникають у багатій уяві. Кожен витвір символічно нагадує, що минуле живить майбутнє.

Слава про здібності та творчий почерк майстра відомі далеко за межами нашої країни. Роботи Григорія Григоровича зберігаються у приватних колекціях в Англії, Польщі, США, Німеччині, країнах ближнього та далекого зарубіжжя. Є і в оселях відомих, політиків, артистів і митців.  Вони насолоджують душу прихильників – поціновувачів прекрасного на різних творчих виставках,  фестивалях та офіційних урочистостях.

Дивотворіння Пилипишена Григорія Григоровича переконливо ілюструють, що він справді володіє Божим даром. Гайворонці пишаються, що мають у себе великого хисту митця, який власним доробком збагачує культурну спадщину громади та загалом українського народу, возвеличує його незламну могутню духовну силу, котрій передаватися з покоління в покоління, жити у віках.

#МандруйГайворонщиною

Інші статті

Всі статті