ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМИ БУДИНКАМИ

  • 1061

 

 

Фото без опису

Нині в Україні триває масштабна реформа, яка дає кожному українцю, що мешкає в багатоквартирному будинку, шанс на більш комфортне та економне життя. Річ у тім, що змінюється сам принцип управління багатоквартирниками. Для того, аби збагатити знання власників квартир у багатоквартирних будинках про нові реалії українського ЖКГ, зокрема – дати практичну інформацію, що допоможе обрати оптимального управителя будинку.

Адже тепер мешканці багатоповерхівок — співвласники багатоквартирних будинків — отримали нові можливості. Вони можуть обрати форму управління своїм будинком, а також надавача послуги з управління ним.
З прийняттям змін до законодавства поняття «управління багатоквартирним будинком» набуло оновленого значення. Кардинально змінилися підходи до його регулювання. Нове законодавство дозволило скасувати монопольне становище компаній, що обслуговували будинки (раніше ми називали їх ЖЕКами), одночасно у двох напрямах.

По-перше, співвласники багатоквартирних будинків отримали ефективний механізм для прийняття спільних рішень та можливість обирати форму управління своїм будинком. А по-друге, визріло збалансоване поняття послуги з управління багатоквартирним будинком: закон чітко визначив, хто, як та за яким правом надає таку послугу співвласникам. При цьому органи місцевої влади були позбавлені можливості вирішувати ці питання на власний розсуд. Це означає, що приватні та комунальні компанії отримали змогу змагатися між собою за можливість надання послуг з управління.

Слід пам’ятати, що співвласники багатоквартирного будинку мають низку прав і обов’язків та несуть відповідальність щодо спільного майна в такому будинку. Так, співвласники мають право брати участь в управлінні багатоквартирним будинком особисто або через представника і при цьому зобов’язані забезпечувати утримання, належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна будинку, проводити його поточний та капітальний ремонт. Хочете дізнатися докладніше про це – завантажуйте посібники Як обрати управителя багатоквартирного будинку та БКБ, хто і як має ним управляти

Посібники підготовлено й видано Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у рамках проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Автори посібника: Андрій Бурий, Марія Осипчук, Руслан Кальницький, за редакцією Наталі Ільїної та Зої Гопцій.

Презентаційні матеріли