ЗАПОБІГАЮЧИ  ТРАВМУВАННЮ ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ЖНИВНОЇ КАМПАНІЇ

  • 731

   Як свідчить аналіз травматизму, на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

    Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт головне не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

   Необхідно пам'ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

   Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

   Заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, хворих, а також тих, що не відпочили протягом встановленого законодавством часу.

  Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, які виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору — механізатори, водії, працівники зернотоків — ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

   Відділення ВД ФССНВ України у Гайворонському районі звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств Вільшанського, Гайворонського, Голованівського та Ульяновського районів взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення жнивної кампанії та виконання ряду першочергових заходів:

  - забезпечити дотримання розроблених схем руху транспорту територіями з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху;

  - до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускати до виконання цих робіт підлітків;

  - організувати ланки технічного обслуговування;

  - обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та пально-мастильних матеріалів;

  - перевірити провисання проводів ліній електромереж;

 

  - проводити інструктажі з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах;

  - забезпечити огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин;

  - очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні;

  - укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медичними аптечками першої допомоги;

  - забезпечити всіх працівників, які зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами;

  - провести лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах;

  - особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та отримати дозвіл роботи на висоті;

  - під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом;

  - трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс;

  - обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем згідно з нормативними вимогами.

  - не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

Дотримання вищезазначених правил дозволить мінімізувати ризик отримання травми на виробництві під час проведення жнивної кампанії.

Анатолій Димарець, начальник відділення ВД ФССНВ України у Гайворонському районі.