Сила традицій та інновацій: нове покоління аграріїв Кіровоградщини
Близько 200 представників суб’єктів господарювання агропромислового комплексу, сільськогосподарських товаровиробників, переробних підприємств харчової промисловості, навчальних закладів області, які готують фахівців агронапрямку, громадських організацій взяли участь у заході «Сила традицій та інновацій: нове покоління аграріїв Кіровоградщини», що пройшов вчора, 14 листопада, з нагоди Дня працівників сільського господарства на базі Центральноукраїнського національного технічного університету.
На зустріч були запрошені представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, обласної та районних військових адміністрацій, їхніх структурних підрозділів, обласної ради та інших органів місцевого самоврядування. Організатором зібрання виступив Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації.
Розпочався захід з урочистостей, під час яких керівництво обласної військової адміністрації та обласної ради привітали присутніх з нагоди відзначення професійного свята, висловили вдячність аграріям за їх нелегку повсякденну працю. За вагомий особистий внесок у розвиток агропромислового комплексу кращі аграрії були відзначені нагородами.
Після урочистої частини представники державних установ, закладів освіти та наукових установ області, громадських організацій, діяльність яких пов'язана з розвитком агропромислового комплексу, дистриб’юційні кампанії та банківські установи презентували свої можливості, напрацювання та досягнення. Напрямок презентацій стосувався впровадження новітніх технологій, спрощення процесів сільськогосподарського виробництва та його підтримки, забезпечення сільськогосподарською технікою, надання українським агровиробникам можливості отримання банківського кредитування, диверсифікації сфер та видів офіційної зайнятості населення та ін.
Панельні дискусії, запропоновані організаторами, дали можливість стейкхолдерам поділитися кейсами та кращими практиками власних інновацій, донести корисну інформацію про нові можливості та перспективи, що стають активаторами розвитку вітчизняного виробника та стимулювання його інноваційних дій.
Серед важливих тем панельних дискусій директор обласного центру зайнятості Лілія Колесник розповіла про можливості служби зайнятості у напрямку підготовки персоналу для агросектору, а також компенсаційні програми для роботодавців за працевлаштування вразливих категорій громадян, облаштування робочих місць для людей з інвалідністю та про інші фінансові інструменти, орієнтовані на підтримку бізнесу.
Цього ж дня був підписаний Меморандум про співпрацю між обласною військовою адміністрацією, освітніми закладами, науковими установами області й громадською організацією «Кіровоградська обласна рада сільськогосподарських підприємств».
Програма заходу передбачала й роботу окремих інформаційних локацій, де виші презентували свої навчальні заклади та перелік професій, які можна здобути.
У межах локації служби зайнятості студентська молодь ознайомилася з «Єдиним порталом вакансій», який надає можливість отримати інформацію про роботу відповідно до регіону, галузі, напрямку, очікуваного рівня зарплати тощо. Крім того, фахівці служби звернули увагу на тему особистісних компетенцій («м’які» навички, якими повинен володіти кандидат) та професійних («тверді» навички). Мова йшла й про резюме, як одного із основних інструментів пошуку роботи. Зокрема, присутні отримали поради щодо самопрезентації під час співбесіди з роботодавцем.
Не залишилась без уваги і учнівська молодь. Цікавою та корисною для них була інформація про актуальні професії на ринку праці нашого регіону, вимоги до них, навчальні заклади, де можна їх опанувати.
На одній з локацій заходу працювали й фахівці Кропивницького офісу підтримки мікро- і малого бізнесу «Зроблено в Україні». Тут представники малого та середнього підприємництва, стартапи отримали консультаційні роз’яснення щодо:
- урядових грантових програм підтримки діючого бізнесу, а також сприяння започаткуванню власного бізнесу;
- можливостей підвищення професійних якостей працівників шляхом отримання ваучера на навчання за сприяння служби зайнятості;
- компенсаційних програм для роботодавців, які створюють нові робочі місця, працевлаштовують на них безробітних громадян, внутрішньо переміщених осіб, облаштовують робочі місця при працевлаштуванні громадян з інвалідністю.
Зі слів учасників заходу, його формат була оптимальний і ефективний. Протягом дня всі, хто долучився до заходу, брали участь в обговореннях, опитуваннях, ставили запитання до спікерів, дискутували з ними, отримували корисну інформацію від професіоналів і навіть навчалися.
Разом ми сила. Разом до Перемоги!