Які зміни відбулись у законодавстві з питань підтримки підприємництва щодо надання грантів для виробництв переробної промисловості?

Насамперед нагадаємо, що в системі Державної служби зайнятості в поточному році розпочали роботу офіси підтримки малого та мікропідприємництва “Зроблено в Україні” (наразі в області вже діють два офіси – на базі Кропивницької та Олександрійської філій обласного центру зайнятості).

У таких офісах надається інформація як про програми підтримки підприємництва, якими безпосередньо опікується служба, так і щодо інших державних програм підтримки.

Одна з програм – надання грантів для виробництв переробної промисловості, яка фінансується як за рахунок бюджетних коштів, так і коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вона реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 червня 2022 року № 739 “Деякі питання надання грантів для виробництв переробної промисловості” (із змінами).

Уряд постійно вдосконалює програми підтримки підприємництва шляхом прийняття відповідних рішень. Так, урядовою постановою від 15 жовтня 2024 року № 1166 (набрала чинності 18 жовтня 2024 року), серед іншого, внесено зміни до зазначеної постанови № 739. Одна зі змін, внесених до Порядку надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості, стосується оновлення обов’язкових умов договору гранту.

Такими умовами є:

- сплата протягом трьох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів) до державного та місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі отриманого гранту;

- створення робочих місць та працевлаштування на них працівників в еквіваленті повної зайнятості у кількості, необхідній для виробничого процесу, але не менше п’яти робочих місць, з урахуванням вимоги сплатити протягом трьох років з дати отримання гранту єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму нарахованої заробітної плати застрахованим особам, які працевлаштовані на робочі місця, створені в межах проекту, у розмірі не менше 20 відсотків суми отриманого гранту.

Створення робочих місць та працевлаштування на робочі місця в межах проекту повинно бути здійснено не пізніше ніж через шість місяців з дати отримання гранту, що підтверджується отримувачем щокварталу протягом 36 місяців з дати отримання гранту.

Постанова Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2024 року № 1166  доступна на урядовій вебсторінці за посиланням: http://surl.li/emdtsw