ЧИ ПІДЛЯГАЄ ОПОДАТКУВАННЮ ПОДАТКОМ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ВАРТІСТЬ НЕЗАРЕЄСТРОВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ, БЕЗОПЛАТНО НАДАНИХ (ПЕРЕДАНИХ) НА КОРИСТЬ ФІЗИЧНИХ ОСІБ?

  • 42

 

Фото без опису

 

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує, що з урахуванням змін, внесених Законом № 3603, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб вартість незареєстрованих лікарських засобів, безоплатно наданих (переданих) на користь пацієнтів, які беруть участь у клінічних випробуваннях, програмах розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих лікарських засобів та/або програмах доступу суб'єктів дослідження (пацієнтів) до досліджуваного лікарського засобу після завершення клінічного випробування, за переліком та в обсягах, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, у порядку та на умовах, визначених Законом України «Про лікарські засоби» (Підпункт 165.1.67 пункту 165.1 статті 165 Кодексу. Слід звернути увагу, що зазначені норми набрали чинності з 01.04.2024. Детальніше в Інформаційному листі № 2/2024, який присвячено деяким нововведенням, запровадженим Законом України від 23 лютого 2024 року № 3603-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства»