ШАНОВНІ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІ, ОРЕНДАРІ ТА ВЛАСНИКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК, ЗЕМЕЛЬНИХ ЧАСТОК (ПАЇВ), ЯКІ РОЗТАШОВАНІ НА ТЕРИТОРІЇ ГАЙВОРОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

  • 68

Фото без опису

 

Шановні землекористувачі, орендарі та власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), які розташовані на території Гайворонської міської територіальної громади!

Гайворонська міська рада повідомляє про обов'язковість сплати земельного податку та орендної плати за землю за 2024 рік.

Так, відповідно до підпункту 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів, окрім осіб, на яких поширюються пільги щодо сплати земельного податку визначені статями 281, 282 Податкового кодексу України. 

Статтею 281 Податкового кодексу України визначено перелік фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, а саме:
💬  Інваліди першої, другої та третьої групи.
💬  Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.
💬  Пенсіонери (за віком).
💬  Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
💬  Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
💬 Особи, які мають статус внутрішньо переміщеної особи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для вищезазначених категорій фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Якщо фізичні особи набули право на пільги щодо сплати земельного податку в 2023 або ж в поточному році, їм необхідно провести звірку та надати копії документів, які підтверджують їх належність до вищезазначених категорій фізичних осіб.

Провести звірку та отримати інформацію про суми нарахованого земельного податку можна:

📍 у Центрі обслуговування платників Гайворонської ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області (м. Гайворон, вул. Василя Стуса, 39/88);

📍 у відділі земельних відносин Гайворонської міської ради (м. Гайворон, пл. Героїв Майдану, 5, каб. 1, 4);

📍 жителям сільських населених пунктів - у спеціалістів відділу земельних відносин Гайворонської міської ради на території старостинських округів (колишні сільські ради).

❗️ Провести звірку земельних ділянок по яким нараховано земельний податок необхідно до 20 серпня 2024 року.