Конструктив в обговоренні важливих питань – шлях до соціалізації ВПО

  • 40

Фото без опису

 

Учора, 6 червня, на базі обласного центру зайнятості відбулося виїзне засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Кіровоградській обласній адміністрації з питань роботи з внутрішньо переміщеними особами.

Захід пройшов під головуванням заступниці голови обласної військової адміністрації Катерини Колтунової за участі радників патронатної служби апарату обласної військової адміністрації Галини Пастух та Людмили Поліщук.

В обласному центрі зайнятості були присутні представники Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Кіровоградській обласній військовій адміністрації, структурних підрозділів обласної військової адміністрації, територіальних органів, міністерств та відомств України, представники громадських організацій «Десяте квітня» та «Чистий аркуш», обласної організації Товариства Червоного Хреста, внутрішньо переміщені особи, а також підприємниця, керівник релокованого бізнесу - переможниця грантової програми єРобота Марія Гаджизаде.

Участь у заході в режимі онлайн взяли представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, філій обласного центру зайнятості, управлінь та відділів філій, внутрішньо переміщені особи, а також громадські організації, діяльність яких пов’язана із соціальним та правовим захистом переселенців.

Катерина Колтунова повідомила про виклики, які постають перед органами влади та місцевого самоврядування щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб, а також сприяння в їхній адаптації на нових територіях, захисту їхніх прав, у т.ч. на працю.

Про підтримку підприємництва внутрішньо переміщених осіб з метою їхньої зайнятості та створення нових робочих місць поінформувала Наталія Невідома, заступниця директора обласного центру зайнятості. Детально розкрила питання надання мікрогрантів для відкриття нового або розвитку діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота». Вона наголосила, що програма орієнтована на розвиток, розширення та створення нового бізнесу, а її основна умова – створення нових робочих місць. Було окреслено покрокові дії, умови, розміри грантів, напрямки фінансування витрат та джерела фінансування. Повідомила, що грантовою програмою єРобота скористалися 14 внутрішньо переміщених осіб, у т.ч. керівники релокованих підприємств. Поінформувала й про можливості служби зайнятості щодо інформаційно-консультативної та фінансової підтримки підприємницьких ініціатив тощо.

Присутні також мали можливість дізнатися про:

систему оподаткування з урахуванням специфіки бізнесу;

грантові проєкти підтримки діючого бізнесу та стартапів;

банківські продукти, орієнтовані на підтримку бізнесу та його розвиток;

проєкти громадських організацій щодо підвищення конкурентоспроможності внутрішньо переміщених осіб та їхньої професійної реалізації.

Активну участь в обговоренні порушених на заході питань взяла М. Гаджизаде, яка розповіла історію відновлення та розвитку релокованого бізнесу на Кіровоградщині, про труднощі, з якими вона зустрічалася. «Я впевнена, що головне для кожної людини - мати бажання рухатися вперед, вчитися та саморозвиватися. Ми повинні самі дбати про себе, ми не повинні чекати, що хтось буде думати про нас. Держава створила чимало інструментів, які допоможуть охочим стати на ноги, професійно розвиватися і робити все можливе для Перемоги», - наголосила підприємниця.

«Такі конструктивні зустрічі, як сьогодні, безумовно, стануть важливим інструментом для вирішення складних питань соціалізації внутрішньо переміщених осіб. Ми маємо діяти, якщо є прогалини, ми маємо про це говорити, ми маємо шукати шляхи для їх вирішення», - наостанок наголосила Г. Пастух.

За результатами засідання Координаційного центру напрацьовані спільні рішення та надані відповідні доручення.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості