ЧИ ВРАХОВУЮТЬСЯ У ЗМЕНШЕННЯ МПЗ СУМИ ПДФО ТА ВІЙСЬКОВОГО ЗБОРУ, СПЛАЧЕНІ З ДОХОДІВ ВІД ТРУДОВОЇ УЧАСТІ ТА ДИВІДЕНДІВ ЧЛЕНІВ ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА?

  • 86

Фото без опису

Гайворонська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться, зокрема, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів фізичних осіб, які перебувають з платником податку у трудових або цивільно-правових відносинах (крім доходів, які сплачені за придбання товарів у фізичних осіб), з доходів за договорами оренди, суборенди, емфітевзису земельних ділянок сільськогосподарського призначення (п.п. 141.9.2 п. 141.9 ст. 141 ПКУ та пункти 297¹.2 – 297¹.5 статті 297¹ ПКУ). Відповідно до ст. 27 Закону України «Про фермерське господарство» трудові відносини у фермерському господарстві (далі – ФГ) базуються на основі праці його членів. У разі виробничої потреби ФГ має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (контрактом). Трудові відносини членів ФГ регулюються Статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), – законодавством України про працю. Членами ФГ не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом). Сума ПДФО та військового збору, сплаченого з доходу, який виплачується члену ФГ пропорційно його трудової участі в діяльності ФГ, враховується при визначенні МПЗ. При отриманні інших доходів (у тому числі з дивідендів) фізичною особою, яка не перебуває з платником податку у трудових або цивільно-правових відносинах, сума ПДФО та ВЗ сплаченого з такого доходу не враховується при визначені МПЗ.