СПІВФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ АГРАРНИХ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ЕКСПОРТНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
Програма АГРО планує надати приблизно 703,000,000 грн. для 20 (двадцяти) потенційних субгрантів. Очікується, що сума кожного субгранту може коливатися між 10,000,000 грн. до 100,000,000 але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону. Очікується, що тривалість будь-якого субгранту за цим запитом не буде перевищувати 24 (двадцять чотири) місяці. Очікувана дата початку надання субгрантів за цим запитом – 1 червня 2024 року.Кожне підприємство може отримати від 10 млн грн до 100 млн грн співфінансування, щоб досягти таких результатів:
- Збільшити обсяги закупівлі та переробки сировини, зокрема, налагоджуючи довгострокове партнерство з мікро, малими та середніми агровиробниками,
- Запровадити нові технології та практики переробки продукції зернових, щоб збільшити продуктивність щонайменше на 25%,
- Розробити довгострокову експортну стратегію та збільшити обсяги продажів на 20% через 5 нових експортних каналів та ринків збуту готової продукції переробки,
- Збільшити обсяги продажів на закордонних ринках.
Участь у конкурсі можуть брати недержавні (приватні) підприємства/компанії, які мають експортоорієнтовані стратегії розвитку та є постійними експортерами.
Сума кожного субгранту може бути в наступному діапазоні:
- від 10 000 000 до 20 000 000 грн (проекти з щонайменше 30% внеску від заявника);
- від 20 000 000 грн до 54 000 000 грн (проекти з щонайменше 40% внеску від заявника);
- від 55 000 000 грн до 100 000 000 грн (проекти з щонайменше 50% внеску від заявника).
Особливу увагу АГРО звертатиме на відновлення та посилення переробних потужностей з метою виробництва продукції з доданою вартістю на експорт з таких категорій вхідної сировини:
- кукурудза на комбікорми і на харчові продукти;
- пшениця для продовольчих, промислових і кормових цілей;
- жито на промислові та кормові цілі;
- насіння соняшнику промислове;
- високоолеїнове насіння соняшнику;
- соєві боби на промислові та кормові цілі;
- насіння сортове та звичайного циклу.
Не передбачається участь проектів, спрямованих на зберігання зернових, олійних та бобових, що включає приймання, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження зерна на залізницю та автотранспорт.
Заявники повинні бути зареєстрованими українськими недержавними (приватними) підприємствами/компаніями, офіційно створеними, визнаними відповідними органами влади України, мати добру репутацію, а також відповідати всім чинним цивільним та фіскальним нормам.
Заявники повинні мати принаймні 5 (п'ять) років досвіду в секторі переробки зернових, олійних та бобових або суміжної діяльності.
Заявники повинні запропонувати і надати резюме кандидатів щонайменше на дві наступні посади ключового персоналу: Координатор проекту, Експерта відділу маркетингу та збуту. Кандидати на ключові посади повинні відповідати кваліфікаціям.