СУШІННЯ, ЗБЕРІГАННЯ ТА ДОРОБКА ЗЕРНОВИХ ТА ТЕХНІЧНИХ КУЛЬТУР, СПІВФІНАНСУВАННЯ, СУБГРАНТ

  • 199

Фото без опису

Програма АГРО планує надати приблизно 270 000 000 грн у рамках 10 – 15 (десяти-п'ятнадцяти) потенційних субгрантів. Очікується, що сума кожного субгранту може коливатися від 18 000 000 до 36 000 000 грн, але остаточна сума буде залежати від субгрантової діяльності та остаточних переговорів і може вийти за межі цього діапазону. Очікується, що тривалість будь-якого субгранту за цим запитом не буде перевищувати 18 місяців. Очікувана дата початку надання субгрантів за цим запитом - 01 червня 2024 року.

Передбачається, що кошти РПЗ-09 будуть спрямовані на покриття таких витрат:

• закупівлю обладнання по доробці, сушінню та зберіганню зерна;

• закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

 

Очікувані результати в межах одного проєкту: 

щонайменше, додатково 70 ММСП отримають послуги з доробки, сушіння та/або зберігання зерна. 

не менш ніж на 20 тисяч тон в рік збільшиться надання послуг ММСП зі зберігання зерна та/або не менш ніж на 50 тисяч тон в рік послуг по сушінню зерна; 

не менше 50% від загальної кількості наданих послуг з доробки, сушіння та/або зберігання зерна отримають ММСП, які мають в обробітку (орендують) землі площею менше 500 га.

 

Додатковими перевагами будуть:

🔹Збільшення елеваторних потужностей переробних підприємств, 

🔹Спрямування проекту на впровадження енергоефективних технологій.

🔹Якщо заявники підпадають під визначення малих і середніх підприємств відповідно до критеріїв:

 - мале підприємство – 10-49 працівників, від $100 тис. до $3 млн річний оборот та річна сума активів;

- середнє підприємство – 50-300 працівників, від $3 млн до $15 млн річний оборот та річна сума активів.

 

Програма АГРО заохочує подання заявок від організацій, які відповідають зазначеним нижче критеріям прийнятності та демонструють наступне:

• Заявниками можуть бути суб’єкти підприємницької діяльності, що офіційно зареєстровані в Україні, засновані та визнані відповідними органами влади України, відповідно до українського законодавства та усіх вимог цивільного права та Податкового кодексу, і які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції і мають досвід господарської діяльності не менше п’яти (5) років.

• Наявність у заявника вже існуючих елеваторних, зерноочисних або сушильних потужностей, а також наявність розробленої проектної документації із розділом оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС), або розпочата робота по її виготовленню для нових потужностей в рамках запланованої субгрантової діяльності.

• Заявник повинен запропонувати та надати резюме кандидата на наступну посаду ключового персоналу – Координатор проекту. Кандидат на цю посаду повинен мати не менше 3 (трьох) років практичного досвіду управління, відмінні навички спілкування та листування, а також вільне володіння українською мовою.

• Внесок заявника повинен складати не менше 50% загального бюджету проекту. У разі присудження субгранту заявник повинен надати документацію, яка свідчить про наявність коштів для його внеску. Внесок заявника - це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. До внесків заявника відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Програми АГРО, а надається заявником або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, приватні організації та/або приватні особи. Внесок заявника не повинен включати фінансування, отримане в рамках інших проектів USAID. Програма АГРО надаватиме перевагу заявкам, які передбачають внесок, більший ніж 50% від загального бюджету проекту.

Заявки, спрямовані на збільшення елеваторних потужностей переробних підприємств, та на впровадження енергоефективних технологій, будуть мати більшу перевагу при оцінюванні.

 

Заявки будуть розглядатися в міру їх надходження. Програма USAID АГРО продовжуватиме приймати заявки до 18:00, 03 липня 2024 року або до моменту вичерпання коштів