Правонаступництво у трудових відносинах: чи має роботодавець інформувати центр зайнятості про передачу суб’єкта господарювання?

  • 42

Фото без опису

 

Ні. Немає.

Під передачею суб’єкта господарювання мається на увазі зміна власника підприємства, установи, організації, їх реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміна власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), із збереженням виду економічної діяльності, що провадився відчужувачем.

У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем, права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача. Тобто вивільнення працівників не має відбуватися. Таким чином, у роботодавця не виникає обов’язку інформувати центр зайнятості про вивільнення працівників.

Це врегульовано Законом України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX “Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання”, який набрав чинності 15 травня 2024 року. Ним доповнено Кодекс законів про працю України статтею 36-1 “Трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання”.

Нагадаємо, що відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також має подаватися інформація про розірвання трудового договору у випадку неможливості забезпечення працівника роботою, визначеною таким договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Закон України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут https://is.gd/qewPA1

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості