Чи обов’язково учаснику бойових дій для отримання нової професії мати статус зареєстрованого безробітного?

  • 43

Фото без опису

 

Ні, не обовязково.

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості (далі – Порядок). Метою відповідного експериментального проєкту є підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.

Відповідно до пункту 2 Порядку його дія поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, визначених пунктами 2, 11, 13-15, 19-25 частини першої статті 6 та пунктами 1, 7, 10-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Ці особи мають належати до категорії застрахованих осіб (фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

У Порядку не йде мова про те, що претендент на здобуття освіти обовязково має мати статус зареєстрованого безробітного.

Порядок доступний на парламентській вебсторінці за посиланням http://surl.li/loqfz .

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості