ЧОРНОБИЛЬЦЮ ДОПОМОГЛИ ЗБІЛЬШИТИ ПЕНСІЮ: ДОПЛАТАМИ ЗА ПОНАДНОРМОВИЙ СТАЖ

  • 28

Фото без опису

Понад 30 років Петро працював на різних підприємствах. Та вийшовши на пенсію, не отримав гідного соціального забезпечення.

Чоловік не раз звертався до Пенсійного фонду, щоб йому зробили перерахунок пенсії, проте йому постійно відмовляли.

Після чергової відмови він звернувся до Диканського бюро правової допомоги, що на Полтавщині.

Петро — внутрішній переселенець та має статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії. Саме цей статус, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», дає йому право на пільгове обчислення стажу роботи та доплату за понаднормовий стаж.

А статус ВПО дає право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Представляти його інтереси у суді призначили юристку Людмилу Маценко.

Вона вивчила обставини і підготувала до суду позовну заяву про визнання дій Пенсійного фонду щодо відмови у перерахунку пенсії протиправними та зобов’язання вчинити дії.

«Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1, 2, 3, 4 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки — 20 років, жінки — 15 років, із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку», — коментує Людмила Маценко.

✅Суд позовну заяву задовольнив та зобов’язав Пенсійний фонд здійснити перерахунок та виплату Петру пенсії шляхом збільшення її розміру на 1% заробітку за кожен рік роботи понад 20 років.

📌Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 440/6793/23 (посилання в коментарях)