ЯК ОБЧИСЛЮЄТЬСЯ ТА СПЛАЧУЄТЬСЯ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК У РАЗІ ПЕРЕХОДУ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ОБ’ЄКТ ОПОДАТКУВАННЯ ПРОТЯГОМ ЗВІТНОГО РОКУ?

  • 34

Фото без опису

Гайворонська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що згідно з п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року транспортний податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Підпунктом 267.6.6 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, транспортний податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.