ПРО ПОРЯДОК НАДАННЯ ДОВІДКИ  ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ПЛАТЕЖІВ

Гайворонська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733 затверджено Порядок надання довідки  про відсутність заборгованості з платежів,  контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Для отримання довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.  Заява подається платником (на його вибір): у паперовій формі - до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу; в електронній формі - на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги». Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником. В заяві необхідно вказати найменування контролюючого органу, до якого подається заява та  інформація про платника. Зокрема: код за ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків, найменування (прізвище, ім’я, по батькові), податкову адресу, електронну адресу, телефон. Також слід вказати  назву нормативно-правового акта, його номер та дату прийняття відповідно до вимог якого необхідна довідка та найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано дану довідку. Також платник у відповідному віконці має обрати бажану форму довідки : електронну чи паперову. Крім того, в заяві платник має зазначити чи триває процес оскарження в адміністративному або судовому порядку суми грошового зобов’язання на день звернення. Тож радимо всім бажаючим отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, суворо дотримуватися затвердженого порядку.