ФОП ЗАГАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОПОДАТКУВАННЯ ДІЯЛЬНІСТЬ НЕ ВЕЛА, ДОХІД НЕ ОТРИМУВАЛА: ЧИ ПОДАЄМО ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ?

  • 110

Фото без опису

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області  інформує, що   відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб. ФОП на загальній системі оподаткування подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п.49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ, - тобто до 01 травня року, що настає за звітним. Водночас, абзацом першим п.49.2 ст.49 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Абзац перший застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.  Відповідно до п. 177.11 ст. 177 ПКУ ФОП у податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону.  Отже, якщо протягом звітного періоду ФОП на загальній системі оподаткування діяльність не вела та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, то вона подає податкову декларацію та додаток Ф2 до неї, у якому всі графи прокреслює. Якщо протягом звітного періоду ФОП на загальній системі оподаткування діяльність не вела, дохід від підприємницької діяльності не отримувала і не має інших доходів з джерел їх походження з України та іноземних доходів, то у неї не виникає обов’язку щодо подання податкової декларації та додатку Ф2 до неї.