ЗДАЄТЕ В ОРЕНДУ КВАРТИРУ ІНШІЙ ФІЗИЧНІЙ ОСОБІ – ПОДАЙТЕ ДЕКЛАРАЦІЮ!

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області  звертає увагу фізичних осіб – платників податку, які надають в оренду житло іншій фізичній особі. Підпунктом 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку на доходи фізичних осіб (податок) до бюджету, є платник податку  орендодавець. Нагадуємо, що самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності (п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1. п. 168.2 ст. 168 ПКУ).Отже, у разі надання фізичною особою іншій фізичній особі власної квартири в оренду, така фізична особа повинна подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (декларація).Граничний термін подання такої декларації за 2023 рік – до 01.05.2024.