ТОРГУЄТЕ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ – ЗНАЧИТЬ ВИ Є ПОРУШНИКОМ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що сьогодні поширеним є явище придбання товарів через соціальні мережі Facebook, Instаgram, месенджери Viber, Telegram, тощо. Продавці таких товарів отримують оплату за товари на свою карту. При цьому, чимала кількість продавців не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Відтак, вони не сплачують належні суми податків та зборів і сприяють створенню неконкурентноздатного середовища. Тож нагадуємо про норми ст.164  кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме, за порушення порядку провадження господарської діяльності - провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання, передбачено штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн. до 34 000 грн) та конфіскацію виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої. За повторне протягом року правопорушення штраф передбачено у розмірі від 2 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 34 000 грн. до 85 000 гривень. Тож рекомендуємо не наражати себе на сплату штрафів, а шляхом належної реєстрації та сплати податків сприяти пришвидшенню нашої Перемоги над ворогом.