КРИТЕРІЇ ПЕРЕБУВАННЯ НА ПЕРШІЙ ГРУПІ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ДЛЯ ФОП

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській області  нагадує, що нормами Податкового кодексу України встановлені критерії, які дозволяють платнику обрати або перебувати на першій групі єдиного податку. Зокрема, граничний обсяг доходу: 167 розмірів МЗП (у 2024р.-1185700 грн.), встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;  Кількість найманих працівників: без найманих працівників; Види діяльності:  роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або надання побутових послуг населенню; Звітний (податковий) період: календарний рік. Ставка єдиного податку: не більше 10 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2024 р. – не більше 302,80 грн.).Сплата єдиного податку: не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця або авансовий внесок за весь звітний період. Звітність: Податкова декларація платника єдиного податку та Додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» ( в разі плати ЄСВ) подається протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.