Чи зараховується до страхового стажу період участі безробітного в громадських роботах?

  • 218

Фото без опису

 

Так, зараховується.

Питання обчислення страхового стажу при призначенні допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. Зокрема, статтею 21 цього Закону передбачено, що страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем страхові внески у сумі не менш як мінімальний страховий внесок.

Статтею 31 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено, що з особами, які беруть участь у громадських роботах, укладаються строкові трудові договори. Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу у розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати. Відповідно до заробітної плати цих осіб здійснюється нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Тож період участі безробітного у громадських роботах зараховується до страхового стажу. Це підтверджується також нормами пункту 13 Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 175, та пункту 8 Порядку надання допомоги по безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 735. При цьому слід враховувати, що період участі у громадських роботах зараховується до страхового стажу у разі наступної реєстрації особи як безробітної.  

Примітка. Ознайомитись з інформацією про громадські роботи можна на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/hbgwq

Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості