Як ветерану розпочати власну справу? Детальна інструкція

  • 238

Фото без опису

 

З квітня минулого року діє програма «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей», яка  реалізується службою зайнятості в рамках урядового проєкту «єРобота». Ця програма  спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні та створення нових робочих місць.

Отримати грант можуть громадяни України з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя.

На реалізацію бізнес-ідеї в межах проєкту можна отримати до 1 млн. гривень.  Розмір гранту залежить від кількості створених робочих місць:

  • до 250 тис. гривень – 1 робоче місце (для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни або для члена їх сім’ї);
  • від 250 тис. до 500 тис. гривень – 2 робочих місця (для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни або для члена їх сім’ї);
  • від 500 тис. до 1 млн. гривень - 4 робочих місця (учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни повинна бути зареєстрована як фізична особа-підприємець не менше 36 місяців до моменту подання заяви на отримання гранту).

Працевлаштувати робітників необхідно не менш ніж на два роки в рамках  3-річного строку реалізації проєкту.

Важливо: Гранти у розмірі до 500 тис. гривень включно фінансуються за рахунок коштів гранту. Гранти від 500 тис. до 1 млн. гривень надаються за умови співфінансування у співвідношенні 70/30. Отримувач гранту вкладає у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту. За умови співфінансування, заявник спочатку переказує усю суму коштів своєї частки співфінансування, а потім на рахунок надходить визначена сума гранту. 

Грантові кошти можна витратити на:

  • придбання меблів, обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях);
  • закупівлю ліцензійного програмного забезпечення (не більше 50 %);
  • закупівлю свійських тварин, птиці та бджіл, молодняка тварин та птиці, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (не більше 70 %);
  • послуги з маркетингу та реклами (не більше 10 %);
  • орендну плату за користування нежитловим приміщенням, земельною ділянкою, які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях (не більше 25 %);
  • плату за оренду обладнання (не більше 30 %);
  • придбання на умовах лізингу обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (не більше 50 %);
  • використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

 

Як податися на грант та отримати кошти?

Якщо у ветерана або його подружжя недостатньо знань щодо планування та розвитку бізнесу, за консультацією можна звернутися до найближчого центру зайнятості, а також до партнерів служби зайнятості за цим проєктом. Фахівці служби безоплатно нададуть консультацію або ж скерують на навчання на платній основі. Отримати інформацію щодо можливості та вартості навчання можна на нашому сайті у рубриці «Навчання».

Щоб податися на ветеранський грант, необхідно скласти бізнес-план і подати заяву через портал Дія.

Потім уповноважений банк перевіряє відомості про заявника та його ділову репутацію, а регіональний центр зайнятості аналізує наданий бізнес-план та проводить співбесіду із заявником, яка здійснюється онлайн через платформу Zoom.  

Подані заява та бізнес-план не можуть бути виправлені. Можливе одноразове доопрацювання бізнес-плану. Заява, що подається членом сім’ї ветерана, має бути погоджена з дружиною або чоловіком отримувача.

Повідомлення про прийняте рішення Державного центру зайнятості надійде до особистого кабінету учасника програми.

За умови отримання позитивного рішення, людині необхідно протягом 20 робочих днів звернутися до Ощадбанку, укласти договір про надання гранту та відкрити рахунок для зарахування коштів. Попередньо у цей же термін фізичній особі потрібно зареєструватися як ФОП або створити юридичну особі.

Використати кошти гранту за цільовим призначенням, визначеним договором та бізнес-планом, створити нові робочі місця необхідно протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок.

Максимальний період реалізації бізнес-проєкту за наданим грантом складає 3 роки.

Більше інформації про можливості отримання гранту – на сайті Державної служби зайнятості в рубриці «Поширені питання та поради»

Потрібна консультація? Звертайтеся до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону: +38 (093) 478 70 81, або пишіть нам у Telegram.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості