ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ЧЕТВЕРТОЇ ГРУПИ!

Гайворонська ДПІ ГУ ДПС у Кіровоградській  області нагадує, що платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік (п.п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).  Сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:   у I кварталі – 10 відсотків;   у II кварталі – 10 відсотків;  у III кварталі –50 відсотків;  у IV кварталі – 30 відсотків (п.п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ).

Враховуючи зазначене, якщо підприємство – платник єдиного податку четвертої групи знаходиться на території активних бойових дій, то у разі подання уточнюючого розрахунку за 2022 рік для розрахунку єдиного податку за січень – лютий 2022 року необхідно всю річну суму єдиного податку поділити на 12 місяців та помножити на 2 місяці.