ПРОГРАМА USAID АГРО НАДАСТЬ ДО 14,8 МЛН ГРН СПІВФІНАНСУВАННЯ ДЛЯ ПРОЄКТІВ РОЗВИТКУ СВИНАРСТВА В УКРАЇНІ
Через суттєве скорочення поголів’я свиней та зростання вартості кормових добавок в умовах війни, підприємства галузі свинарства потребують більш ефективних виробничих практик для зменшення операційних витрат та розвитку.
Програма USAID АГРО надасть до 14,8 млн грн співфінансування для розвитку свинарства через впровадження контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней. Всього АГРО підтримає 3 проєкти (остаточна сума співфінансування кожного залежить від запропонованої діяльності).
Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), операторів свиноферм, які планують запровадити контрактну та/або кооперативну модель вирощування свиней.
Реалізація проєктів сприятиме покращенню продуктивності роботи фермерських господарств, збільшенню обсягів виробництва та продажу свинини, створенню нових робочих місць, зокрема для жінок, внутрішньо переміщених осіб та представників вразливих груп населення.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ В МЕЖАХ ОДНОГО ПРОЄКТУ:
щонайменше 15 ММСП-партнерів будуть залучені до контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней;
не менше ніж на 20% збільшаться обсяги виробництва;
принаймні на 20% більше нових робочих місць буде створено (у першу чергу для жінок, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та представників інших вразливих груп населення);
створено демонстраційну ферму як навчальний майданчик з безбар’єрним доступом для інших зацікавлених ММСП, в тому числі із залученням вразливих груп населення, щоб заохотити їхню участь та адаптацію на ринку свинарства;
буде розроблена комплексна модель ефективної співпраці з ММСП в рамках контрактного/кооперативного свинарства та представлена для розповсюдження серед інших учасників ринку.
КОНКРЕТНІ ЗАХОДИ МОЖУТЬ ВКЛЮЧАТИ (АЛЕ НЕ ОБМЕЖУЮТЬСЯ):
розробка моделі контрактної та/або кооперативної моделі вирощування свиней;
підвищення ефективності ММСП в секторі свинарства;
створення нових робочих місць для жінок, внутрішньо переміщених осіб та представників інших вразливих груп населення;
збільшення продажів комерційної продукції на розширення ринків збуту;
підтримка впровадження кращих виробничих практик, нових технологій та міжнародних стандартів якості та простежуваності безпечності харчового ланцюга.
ДОДАТКОВИМИ ПЕРЕВАГАМИ БУДУТЬ МАТИ ЗАЯВКИ, ЯКІ ПОКАЖУТЬ:
найбільш суттєвий вплив на розбудову галузі свинарства, збільшення поголів’я свиней, покращення доступу до продуктів свинарства для споживачів внутрішнього та зовнішнього ринку, створення нових робочих місць для жінок, тимчасово переміщених осіб та представників вразливих груп населення, підвищення продуктивності свинарства, а також подальший обмін досвідом з іншими зацікавленими моделлю учасниками ринку
ДЕДЛАЙНИ:
до 22 січня 2024 р. – зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса: agro.subawards@chemonics.com);
24 січня 2024 р. з 10:30 до 12:30. Програма USAID АГРО проведе передзаявочний онлайн-семінар;
не пізніше 18:00 31 січня 2024 р. – подання запитань щодо участі у цьому конкурсі на ел. cкриньку ilazarenko@chemonics.com;
не пізніше 18:00 9 лютого 2024 р. – кінцевий термін подання заявок для розгляду в першому раунді (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи) на ел. скриньку agro.subawards@chemonics.com.
Завантажити повний опис технічного завдання можна за посиланням.
У будь-якій кореспонденції щодо цього конкурсу прохання зазначати його назву: ЗПЗ № 66.
ДОВІДКОВО:
Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це 7-річний проєкт (2019-2026), який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл». Метою Програми USAID АГРО є прискорення економічного розвитку сільських громад України, які потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних і прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.