Чи передбачено захист клієнтів приватних агентств зайнятості від зловживань та дискримінації?

  • 152

Фото без опису

Так, передбачено.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні (приватні агентства зайнятості), не мають права свідомо здійснювати набір, працевлаштування або наймання працівників для робіт, пов’язаних з неприйнятними небезпеками і ризиками, а також для робіт, на яких ці працівники можуть стати жертвами зловживань чи дискримінації будь-якого характеру. Це передбачено статтею 36 Закону України “Про зайнятість населення”.

Примітка. Генеральна асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацією насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція 16 днів проти насильства. Основним її завданням є привернення уваги спільноти до двох актуальних проблем – запобігання та протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини. Вказана акція – це чергова нагода привернути увагу громадськості до існування таких проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

У межах компетенції центри зайнятості протягом цих 16 днів проводитимуть відповідні акції та інформуватимуть шукачів роботи про вказані проблеми.

Ознайомитись з відповідною інформацією можна також на вебпорталі Міністерства соціальної політики України http://surl.li/nluni