Чи буде включено період отримання допомоги  по частковому безробіттю під час карантину до страхового стажу під час призначення пенсії?

  • 116

Фото без опису

 

Так, буде, адже період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття отримувала, у тому числі, допомогу по частковому безробіттю на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, включається до страхового стажу. Це врегульовано статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

Процедурні питання такого включення стажу врегульовані Порядком внесення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування інформації про осіб, які отримували допомогу по частковому безробіттю відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”. Цей Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1067 (набрала чинності 17 жовтня 2023 року). Пунктом третім її визначено, що до 31 грудня 2023 року буде внесена відповідна інформація до реєстру щодо осіб, які отримували допомогу за період з 1 березня 2020 року.

Постанова Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 року № 1067 за посиланням http://surl.li/mgvwg

Все про допомогу по частковому безробіттю http://surl.li/crffc

Є питання? Контакти тут http://surl.li/eghis

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості