Які зміни відбулись у законодавстві з питань підтримки підприємництва щодо створення нових робочих місць за грантовими програмами?

  • 73

Фото без опису

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738 “Деякі питання надання грантів бізнесу” затверджено декілька порядків, що регламентують надання мікрогрантів/грантів. Державна служба зайнятості безпосередньо задіяна у процесах надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу та грантів для військових та членів їхніх сімей.

В інших програмах служба задіяна опосередковано – відповідні роботодавці мають можливість вирішувати питання працевлаштування громадян на нові робочі місця за сприянням центрів зайнятості.

Слід зазначити, що Кабінет Міністрів України постійно вживає заходів щодо нормативного удосконалення процесів підтримки підприємництва. Так, урядовою постановою від 27 жовтня 2023 року № 1125 (набирає чинності сьогодні – 9 листопада 2023 року) внесено зміни до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та Порядку надання грантів для створення або розвитку тепличного господарства.

Змінами до вказаної садівничої програми передбачено зобов’язання отримувача гранту створити робочі місця та працевлаштувати на них людей на повну тривалість робочого дня із встановленням не меншої, ніж встановлений законодавством мінімальний розмір, заробітної плати. Таке створення робочих місць підтверджується сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за заробітною платою, нарахованою людям, з якими укладено трудові договори, у розмірі не меншому, ніж розмір такого єдиного внеску, розрахований з мінімальної заробітної плати.

Змінами до тепличної програми передбачено аналогічне зобов’язання. Обов’язок щодо створення 14 робочих місць трансформовано в обов’язок створити 4 постійні робочі місця та 10 сезонних робочих місць (на 1 гектар модульної теплиці). При цьому встановлено, що період працевлаштування сезонних працівників має становити не менш як 8 місяців впродовж року.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 року № 1125 http://surl.li/msnbx

Все про гранти за посиланням http://surl.li/hamtz

Є питання щодо відкриття чи розширення власного бізнесу, а також отримання мікрогрантів, звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81

Є питання щодо створення нових робочих місць або інші питання, пов'язані зі сферою зайнятості?  Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на гарячу лінію обласного центру зайнятості  https://is.gd/MvNvro

 


Кіровоградський обласний центр зайнятості