У якому розмірі покриваються витрати роботодавцям за облаштування робочих місць при працевлаштуванні осіб з інвалідністю?

  • 81

Фото без опису

Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 (набрала чинності 29 серпня 2023 року).

Пунктом 5 вказаного Порядку визначено, що компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації.

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Станом на 1 січня 2023 року розмір мінімальної заробітної плати складає 6700 грн. Відповідно у 2023 році граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складає 100,5 тис. грн, щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 67 тис. грн.

Довідково. Матеріал є черговим з розкриття інформації про зазначену компенсацію. Попередній матеріал цієї тематики був розміщений на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі  Facebook http://surl.li/kvljy

З іншою інформацією щодо компенсації можна ознайомитися на вебсторінці Міністерства економіки України, посилання тут http://surl.li/kjbqz

Постанова Кабінету Міністрів України від   22 серпня 2023 року № 893 за посиланням http://surl.li/kiuih

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості?  Звертайтеся до найближчої філії обласного центру зайнятості або їхніх структурних підрозділів! Контакти тут http://surl.li/emipw. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості