ЗАТРИМАЛА ПОЛІЦІЯ? МАЄТЕ ПРАВО МОВЧАТИ І НЕЧОГО НЕ ПІДПИСУВАТИ БЕЗ АДВОКАТА

  • 138

Фото без опису

Затримала поліція ❓

✅ Маєте право мовчати і нічого не підписувати без адвоката.

✅ А ще — право отримати послуги адвоката безоплатно.

👆 Поліція має негайно повідомити про ваше затримання до системи БПД.

✅ Також ви можете самі повідомити про своє затримання за номером контактного центру системи БПД 0 800 213 103, повідомлення про затримання приймаються цілодобово.

Якщо повідомлення про ваше затримання вже прийнято і розпочато процес надання безоплатної вторинної правової допомоги (призначення адвоката) — вас про це повідомлять.

ℹ️ Після повідомлення про затримання людини правоохоронними органами, система БПД призначає адвоката/тку, який/а співпрацює з системою БПД, для надання послуги.

Призначений адвокат повинен прибути за зазначеною адресою для конфіденційного побачення із затриманою людиною протягом години з моменту видачі йому доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги, а у виняткових випадках, крім видання доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги людині, до якої застосовано адміністративне затримання, - не пізніше ніж протягом шести годин з моменту видачі йому доручення.

Ви можете відмовитися від послуг адвоката, призначеного системою БПД, в його присутності та обрати іншого.

🟩 Якщо затримання відбулося під час комендантської години.

Адвокати, які співпрацюють з системою надання БПД, можуть безперешкодно виїжджати за дорученням до затриманих під час комендантської години — ви не залишитесь без правової допомоги і в нічний час.

🟩 Про якість послуг

Адвокати, які співпрацюють з системою БПД, — фахівці своєї справи. Їхня фаховість перевірена під час спеціального конкурсного відбору. При наданні послуг клієнтам системи БПД вони мають дотримуватися Стандартів якості надання правової допомоги.

➡️ Додаткова інформація про права затриманих осіб, обов’язки працівників правоохоронних органів під час затримання, підстави для затримання або ж практичні поради на випадок провокацій вчинення правопорушення – на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid:

➡️ Як поводити себе при затриманні – права та поради https://cutt.ly/Wwa2jbcp;

➡️ Адміністративне затримання, як захід забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення https://cutt.ly/7wa2jX3g ;

➡️ Затримання особи без ухвали слідчого суду, судді https://cutt.ly/zwa2ke0t ;

➡️ Підстави проведення особистого огляду та поверхневої перевірки працівниками поліції https://cutt.ly/Qwa2kVdG