ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПОДАННЯ АБО НЕСВОЄЧАСНЕ ПОДАННЯ ГРОМАДЯНАМИ ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ

Гайворонська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській  області нагадує, що громадяни, які протягом  року отримували дохід, з якого не було утримано податок на доходи фізичних осіб, зобов'язані подавати річну декларацію про майновий стан і доходи. Термін подання зазначеної декларації встановлений нормами Податкового кодексу України до 1 травня року наступного за звітним (крім випадків, передбачених розділом IV Кодексу). Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 Кодексу) або несвоєчасне подання, зокрема, платником податків податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн. за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Крім того, відповідно до ст. 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання громадянами, зокрема декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.