«Народ-герой героїв появляє»

До уваги всіх, хто бажає взяти участь у ІІ Відкритому патріотичному фестивалі-конкурсі

«Народ-герой героїв появляє»,

який буде проходити з 10 травня до 28 червня 2023 року

Засновником Фестивалю-конкурсу є Київський університет імені Бориса Грінченка, співзасновниками – Благодійний фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка та Національний академічний оркестр народних інструментів України.

Фестиваль-конкурс проводиться серед молоді віком від 14 до 35 років. Участь у Фестивалі-конкурсі безкоштовна.

Мета Фестивалю-конкурсу – поширення патріотичних ідей засобами мистецтва, виявлення і підтримка талановитої молоді, сприяння становленню української та європейської ідентичності, заохочення до патріотичної творчості захисників і захисниць України через участь у мистецьких проєктах.

Фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проводиться у двох категоріях – «Професіонали» та «Аматори» за номінаціями:

Образотворче мистецтво:

• живопис (олія, акварель, гуаш, змішана техніка, авторська техніка);
  • графіка (малюнок, ілюстрація, друковані зображення: гравюра, літографія, екслібрис, монотипія, пастель).

Декоративно-прикладне мистецтво та художні ремесла:

- декоративно-прикладне мистецтво;

-  художні ремесла.

Фотомистецтво:

• документальне фото;
  • художня фотографія;
  • прикладне фото(плакати, оформлення книг тощо);
  • репродукція;
  • реклама.

Вокальне мистецтво:

• академічний вокал;
  • естрадний вокал;
  • народна пісня;
  • патріотична українська пісня;
  • авторська пісня.

Хорове мистецтво

Інструментальне виконавство:

• обробка та варіації на теми українських пісень і танців, колаж на теми сучасних українських пісень;
  • твори українських композиторів патріотичної тематики;
  • авторські програмні твори патріотичної тематики;
  • джазові імпровізації на теми українських мелодій.

Хореографічне мистецтво:

• класичний танець;
  • народносценічний танець;
  • бальний танець;
  • сучасна хореографія.

Театральне мистецтво:

• драма;
  • музичний театр;
  • театр пантоміми;
  • ляльковий театр;
  • театральна мініатюра.

Літературна творчість:

• поезія;
  • художня проза (оповідання, новели, есе).

Художнє слово:

• літературномузична композиція;
  • моновистава.

Дизайн:

• графічний дизайн (плакат);
  • артдизайн.

Журналістика:

• інформаційноаналітичні жанри (інформаційний паблік, інтерв'ю, репортаж, стаття, огляд);
  • художньопубліцистичні жанри (експеримент, зарисовка, стаття, есе, нарис, історія).

Медіамистецтво:

• графічновізуальні роботи: комп’ютерне мистецтво (кіберарт, медіа-арт, медіаінсталяція, анімація);
  • саунд;
  • відеоролик (музичне відео (кліп), соціальна реклама, буктрейлер, відеопоезія).

Учасники Фестивалю-конкурсу можуть подавати роботи/виступи в номінаціях, не зазначених у переліку.

Порядок проведення Фестивалю:

Майбутні учасники Фестивалю-конкурсу надсилають заявку та прикріплюють свої роботи/виступи, заповнюючи гугл-форму  https://forms.gle/uL2wYKK8ZiPedsJTA з 10 травня по 15 червня 2023 року.

У зв’язку з дією воєнного стану в Україні допускаються фото, відеозаписи, створені в домашніх умовах.

Фестиваль-конкурс проходить в один тур, онлайн.

На конкурс подаються роботи (твори, виступи), які не брали участь в інших фестивалях, конкурсах.

У кожній номінації створюється журі, до якого входять діячі культури та мистецтва України, науковці, мистецтвознавці, культурологи, представники громадських організацій. Журі фестивалю переглядає/прослуховує всі допущені оргкомітетом до конкурсного відбору роботи/виступи учасників і визначає переможців у кожній номінації.

Допускається участь у Фестивалі-конкурсі аматорських колективів, окремих виконавців, хорів, вокальних ансамблів, квартетів, тріо, дуетів, солістів, сімейних ансамблів, або інших творчих об’єднань.

Обробка персональних даних учасників Фестивалю-конкурсу здійснюється відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Учасники Фестивалю-конкурсу можуть виступати як в одній так і в кількох номінаціях.

Заміна репертуару після реєстрації заявки не допускається.

Усі вокальні, інструментальні номери, літературні твори виконуються напам’ять.

Критерії оцінювання поданих робіт (виступів) розробляє і протокольно затверджує журі в номінаціях.

Переможці в номінаціях нагороджуються дипломами (I, II, III ступеня), за окремим рішенням журі – дипломами Гран-прі, спеціальними відзнаками.

Інші учасники Фестивалю-конкурсу одержують пам’ятні дипломи.

Гала-концерт та виставка робіт (презентація медіапроєктів) переможців Фестивалю-конкурсу, а також церемонія нагородження відбуваються очно за умови гарантування організаторами безпеки життя та здоров’я учасників. За інших обставин означені заходи проводяться онлайн із записом та поширенням відеоверсії на електронній сторінці Фестивалю-конкурсу.

Правова охорона та захист авторських прав щодо поданих на Фестиваль-конкурс матеріалів/робіт здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

Наявність в конкурсній програмі учасника творів українських авторів є пріоритетним.