МПЗ ЗА 2022 РІК ПЛАТНИКАМИ ЄП ІУ ГРУПИ СПЛАЧУЄТЬСЯ ІЗ ПОДАТКОВИМИ ЗОБОВ’ЯЗАННЯМИ ЗА І КВАРТАЛ 2023 РОКУ

Гайворонська  ДПІ ГУ ДПС у  Кіровоградській області нагадує, що платники єдиного податку ІУ групи розрахунок мінімального податкового зобов’язання (далі - МПЗ) за 2022 рік подають як додаток до податкової декларації на 2023 рік - згідно з п. 64 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України встановлено, що першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов'язання, є 2022 рік. При цьому, відповідно до абзацу 2 п. 297 прим.1.7 ст.297 прим.1 ПКУ встановлено, що, при позитивному значенні різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок, платник єдиного податку ІУ групи зобов'язаний збільшити визначену в податковій декларації за наступний за звітним податковий (звітний) рік суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету, на суму такого позитивного значення. Для платників єдиного податку ІУ групи сума такого збільшення розподіляється між відповідними місцевими бюджетами та перераховується пропорційно частці земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих на території відповідної територіальної громади, у загальній площі таких земельних ділянок, власником або користувачем яких є платник податку. Форма податкової декларації платника єдиного податку ІУ групи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року №578 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 24.11.2022року №394, містить Додаток 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік», в якому відображається розрахунок мінімального зобов’язання за податковий (звітний) рік. Додаток 3 є невід’ємною частиною податкової декларації, тому він подається як до загальної, так і до звітних декларацій.  Позитивне значення МПЗ, розраховане в Додатку 3, переноситься до рядка 4 графи 7 Податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, сумується із податковими зобов’язаннями з єдиного податку за І квартал та  підлягає сплаті протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, відповідно до п.п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ.