ЯК РОЗРАХУВАТИ БАЗУ ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ СПЛАТИ АВАНСОВОГО ВНЕСКУ ПРИ ВИПЛАТІ ДИВІДЕНДІВ ЗА ЗВІТНИЙ РІК?

  • 232

Фото без опису

Гайворонська  ДПІ ГУ ДПС у  Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п.п. 57.1 прим.1. 2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ): - авансовий внесок розраховують із суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над значенням об’єкта оподаткування за відповідний податковий (звітний) рік, за результатами якого виплачують дивіденди, грошове зобов’язання щодо якого погашене; - у разі наявності непогашеного грошового зобов’язання авансовий внесок розраховують зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті; - авансовий внесок обчислюють за ставкою, встановленою п. 136.1 ст. 136 ПКУ (18 відсотків); - сума дивідендів, що підлягає виплаті, не зменшується на суму авансового внеску. Тобто для розрахунку суми перевищення дивідендів, що підлягають виплаті, над об’єктом оподаткування податком на прибуток враховується значення об’єкта оподаткування (рядок 04 декларації з податку на прибуток) за рік, за який виплачують дивіденди.