ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НА ВИРОБНИЦТВІ СТАВСЯ НЕЩАСНИЙ ВИПАДОК ЧИ ВИНИКЛО ПРОФЕСІЙНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ?

  • 205

Фото без опису

 

Нагадуємо, що з 01 січня 2023 року до Пенсійного фонду України передано функції Фонду соціального страхування України, зокрема щодо здійснення профілактики та розслідувань нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

У разі настання нещасного випадку чи професійного захворювання, інформувати головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області повинен не тільки роботодавець, а й медична установа, до якої звернувся потерпілий.

 

Заклад охорони здоров’я зобов’язаний повідомити про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві:

невідкладно за телефоном +38(096)044-80-91 або електронною поштою: gu@kr.pfu.gov.ua;

та протягом доби – на паперовому носії до будь-якого сервісного центру чи головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, каб. 307).

 

Роботодавець зобов’язаний повідомити про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві:

протягом двох годин за телефоном +38(096)044-80-91 або електронною поштою: gu@kr.pfu.gov.ua;

та не пізніше наступного робочого дня на паперовому носії – до будь-якого сервісного центру чи до головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, каб. 307).

 

Законодавча база

Заклади охорони здоров’я та роботодавці відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (зі змінами) зобов’язані повідомляти головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/ або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм).

 

ЕКСТРЕНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння)

 

ПОВІДОМЛЕННЯ про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння)

 

Інна МАКСИМЕНКО,

заступник начальника головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області