Чи передбачена відповідальність роботодавців за вчинення мобінгу щодо працівників?

  • 120

Фото без опису

 

Так, передбачена.

Нагадаємо, що з 11 грудня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)». Серед іншого, змінами, внесеними до Кодексу законів про працю України, визначено, що є мобінгом (цькуванням) працівників. Детальніше тут http://surl.li/efgfs

З 23 грудня 2022 року набрав чинності Закон України від 1 грудня 2022 року                      № 2806-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» http://surl.li/efggk. Цим Законом доповнено вказаний Кодекс статтею 173-5, яка передбачає відповідальність фізичних осіб-підприємців, які застосовують найману працю, та посадових осіб за вчинення мобінгу працівників. Передбачено накладення штрафу до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн) або застосування громадських робіт на строк до 40 годин.

Водночас передбачена і відповідальність громадян (працівників), які вчиняють мобінг. Це штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн) або громадські роботи на строк до 30 годин.

Більш сувора відповідальність передбачена за мобінг, вчинений групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке порушення.

Є питання, що стосуються сфери зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості  https://cutt.ly/HMAUMJQ

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості