Чи може бути призначена допомога по безробіттю переселенцю за відсутності належної інформації про страховий стаж?

  • 119

Фото без опису

 

Так, може.

Питання призначення допомоги по безробіттю врегульоване нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» http://surl.li/dyfss (далі - Закон).

Одним із ключових моментів під час її призначення є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Нагадаємо, що розділ VIII «Прикінцеві положення» Закону з 07 травня 2022 року доповнено пунктом 3-3, який, серед іншого, регулює питання виплати допомоги по безробіттю під час дії воєнного стану. Цей пункт, зокрема, містить норму, що під час дії воєнного стану внутрішньо переміщеній особі, яка не має документів про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, допомога по безробіттю призначається з урахуванням інформації, що міститься у державних інформаційних реєстрах.

 Було визначено, що до отримання всіх необхідних відомостей допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі, а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів.

Також було передбачено, що після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

З 29 жовтня 2022 року набрали чинності нові зміни до Закону. Зокрема, зазначений пункт 3-3 викладено в новій редакції. На відміну від попередньої редакції, визначено, що  тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів. Після надходження необхідних відомостей переглядається (відповідно до законодавства) тільки розмір допомоги по безробіттю.

Є питання, що стосуються сфери зайнятості та виплати допомоги по безробіттю? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

 

         Кіровоградський обласний центр зайнятості