ДОПОМОЖЕМО ЗУПИНИТИ ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО

  • 209

Фото без опису

🟩 Постраждалі від домашнього насильства можуть отримати безоплатно допомогу юриста або адвоката, звернувшись до системи безоплатної правової допомоги.

👉 Однак першим кроком у боротьбі з домашнім насильством є розуміння, що відбувається саме домашнє насильство. Для нього характерна повторюваність, інколи воно може тривати десятиліттями.

ℹ️ Домашнє насильство можуть вчиняти:

◾️чоловік щодо дружини, дружина щодо чоловіка (у тому числі колишньої/го);

◾️дорослі діти щодо батьків, батьки щодо дітей;

◾️люди, що разом проживають і ведуть спільне господарство, однак не є родичами тощо.

ℹ️ Які бувають види насильства

👊 Фізичне насильство

Стусани, побої, заподіяння інших тілесних ушкоджень, незаконне позбавлення волі; залишення в небезпеці, ненадання допомоги людині, яка перебуває в небезпечному для життя стані тощо.

🗣 Психологічне насильство

Образи, погрози, приниження, переслідування, залякування, заборона бачитися, спілкуватися із рідними чи близькими людьми.

👛 Економічне насильство

Позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними; залишення без догляду або піклування; перешкоджання в отриманні лікування чи реабілітації; заборона працювати (навчатися) або примушування до праці тощо.

🔺Сексуальне насильство

Примус до статевого контакту, в тому числі з іншою особою; вчинення дій сексуального характеру у присутності дитини або стосовно дитини незалежно від її згоди; примус до небажаних форм статевих контактів тощо.

🟩 Якщо ви вважаєте, що ви чи ваші близькі зазнають домашнього насильства, або не впевнені і потрібна консультація, телефонуйте до нашого контакт-центру 0 800 213 103, розкажіть про ситуацію та дізнайтеся план ваших майбутніх дій, щоб зупинити насильство.

ℹ️ Інші сервіси для постраждалих від домашнього насильства:

📞 1547 Урядовий контактний центр. Інформація, психологічна підтримка, реєстрація відповідного звернення до державних органів. Дзвінки безкоштовні, працює цілодобово.

📞 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного) Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства. Інформація, соціально-психологічна та юридична підтримка. Дзвінки безкоштовні, працює цілодобово.

👉 Проєкт Розірви коло (https://rozirvykolo.org/) – інформація, поради, корисні контакти.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

#16days