Чи залежить розмір допомоги по безробіттю від тривалості її виплати?

  • 117

Фото без опису

 

Так, залежить.

Це передбачено частиною 1 статті 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» https://cutt.ly/IM12pd6

З 29 жовтня 2022 року набрали чинності зміни до законодавства про страхування на випадок безробіття, зокрема зазначена частина 1 викладена в новій редакції.

Тож наразі передбачено, що допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

- перша половина строку тривалості виплати допомоги по безробіттю - 100 відсотків;

- у подальшому - 50 відсотків.

Довідково. Під тривалістю виплати допомоги по безробіттю слід розуміти тривалість, визначену в частинах 2 та 4 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Водночас слід враховувати, що під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів (для осіб передпенсійного віку (за рік до пенсії) – 360 календарних днів)

До 29 жовтня 2022 року було передбачено, що допомога по безробіттю виплачується перші 90 календарних днів у розмірі 100% до визначеного розміру, протягом наступних 90 календарних днів – 80%, у подальшому - 70 %.

Є питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/HMAUMJQ

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості