Чи може роботодавець повторно подати документи на видачу дозволу на застосування праці іноземців (після відмови)?

  • 62

Так, може.

Відповідно до частини 6 статті 42-9 Закону України «Про зайнятість населення» https://cutt.ly/AM1KUse (далі - Закон) роботодавець після усунення підстав для відмови у видачі дозволу має право повторно подати документи. Водночас слід враховувати, що у разі відмови у видачі дозволу подані роботодавцем документи повертаються йому (після надходження до регіонального центру зайнятості заяви).

Існує також можливість подання документів на видачу дозволів щодо іноземців, дозволи яких раніше були скасовані.

Але водночас необхідно враховувати, що протягом року з дня прийняття рішення про скасування дозволу підставою для відмови у видачі дозволу щодо певного іноземця є його скасування з підстав, передбачених пунктами 4, 6-8 та 11 частини другої статті 42-10 Закону. Така відмова є елементом застереження щодо порушення роботодавцем і іноземцем норм чинного законодавства. Так, зазначений пункт 4 передбачає, що підставою для скасування дозволу є виявлення недостовірності даних у поданих роботодавцем документах, яка не могла бути виявлена під час розгляду заяви.

Також слід враховувати, що скасування дозволу з підстав, передбачених пунктами 5, 9 та 10 частини другої статті 42-10 Закону, є підставою для відмови у видачі дозволу. Таке застереження дії протягом року з дня прийняття рішення про скасування. Це застереження стосується як іноземців, безпосередньо щодо яких були скасовані дозволи, так і інших іноземців. У даному випадку мова йде, зокрема, про надходження подання про скасування дозволу від Національної поліції України, Служби безпеки України, іншого державного органу у разі, якщо дії іноземця порушують законодавство про правовий статус іноземців або суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку, або якщо це необхідно для охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України.

Також підставою для відмови є несплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за іноземця, на застосування праці якого отримано дозвіл, протягом двох місяців з дати укладення трудового договору (контракту) з ним.

Ознайомитись з інформацією, що стосується питань видачі дозволів, можна також на веб-сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у розділі «Роботодавцям» – «Працевлаштування іноземців та осіб без громадянства в Україні» – «Інформація до відома» https://cutt.ly/lM1Vf7B

Є питання щодо видачі дозволів на застосування праці іноземців та осіб без громадянства? Телефонуйте за номерами (0522) 24 64 18 або (0522) 32 08 01.

Виникають інші питання сфери зайнятості? Звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/VNiez6n

Ми є в Telegram https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості